مقاله ها
@title
نام نویسنده:مهندس حق وردی
1395/8/25

سقف های برقی شیشه ای به دلیل داشتن دید کامل آسمان و فضای بیرون محصولی بسیار جذاب بنظر می آید که البته تا زمانی که شیشه ها تمیز باشند که این امر در دراز مدت امری بعید بنظر می رسد و از حوصله و وقت مشتری خارج می باشد.

شیشه های استفاده شده در سقف اتوماتیک وزن سنگینی دارند و محدود به ابعاد استاندارد طراحی می باشند که باید یک سازه فلزی و استراکچر محکمی را برای آنها در نظر گرفت که با توجه به ابعاد فضای موجود و همین طور محدودیت شیشه به قسمت های مساوی تقسیم شوند که شیشه داخل این قاب ها قرار گیرد.

مشکل بعدی در سقف های جمع شونده شیشه ای حالت ذره بینی عمل کردن شیشه ها به هنگام تابش نور خورشید می باشد که باعث می شود فضای نشیمن گاه زیر سقف در ساعات تابش نور خورشید عملا برای نشستن مناسب نمی باشد و همینطور اگر از چوب برای کف زیر این سقف ها استفاده شده باشد احتمال خطر آتش سوزی را چندین برابر می کند.

که به واسطه همین اتفاق عملا بعد از اجرای سقف کارفرما به سراغ استفاده از سایبان متحرک برای روی شیشه ها و یا سازه های متحرک پارچه ای برای زیر شیشه ها برای محافظت فضا از نور خورشید می رود.

سقف متحرک شیشه ای

نکته مهم بعدی که از دید کارفرمایان محترم در هنگام سفارش و خرید این سقف ها پنهان می ماند این است که این سقف ها با توجه به فضا قسمت بندی می شوند که این قسمت ها موقع جمع شدن روی هم سوار می شوند و با توجه به ابعاد شیشه و سازه فولادی امکان کم کردن این قسمت ها وجود ندارد و عملا شما در یک فضای کوچک باز موقع جمع بودن سقف شما، وقتی بالا را که نگاه میکنید عملا آسمان را به طور کامل و بدون معارض نمی بینید بلکه نصف فضا را سازه ی فولادی حجیمی میبینید که احساس خوبی در شما به وجود نخواهد آورد. و نکته ایی است که حتما باید قبل از سفارش به کارفرما توضیح داده شود.

با تمام این توضیحات سقف های متحرک شیشه ایی قیمت هایی بین دو میلیون پانصد هزار تومان تا سه میلیون تومان را دارا می باشند که به جزء موارد خاص توجیه اقتصادی برای اجرا را ندارند.

سقف برقی شیشه ای

مهندس حق وردی

1395/8/25


مقالات مرتبط
حیاط قابل تبدیل خانه
حیاط قابل تبدیل خانه
1397/11/2
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا

معمار کریستوفر مگوان منطقه پرهران، استرالیا مساحت 70 مترمربع سال 2013

بیشتر بخوانید
1397/11/2
با نصب سقف متحرک فضای باز خود را مدرن کنید
با نصب سقف متحرک فضای باز خود را مدرن کنید
1398/3/1
نام نویسنده:مترجم شرکت پیراژپویا

این سازه معمولا به عنوان یک فضای دلپذیر برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرد و به همراه سقف و دیواره های شیشه ای اتوماتیک و متحرک خود ضمن همخوانی با معماری ساختمان شما به زیبایی هر چه تمام تر در محیط بیرون جلوه گری می نماید.

بیشتر بخوانید
1398/3/1