مقاله ها
@title
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا
1397/11/2

ویلا با قابلیت اضافه نمودن فضای روباز حیاط به سازه اصلی و بلعکس، توسط کریستوفر مگوان طراحی شده است، با آب و هوای متفاوتی که در استرالیا وجود دارد، سازگار است. این پروژه دارای آشپزخانه، حال، غذاخوری، حمام، اتاق خواب اصلی و اختصاصی می باشد که با اضافه کردن دو منطقه به کلبه جذاب قدیمی که نادیده گرفته شده بود در منطقه ی حومه پرهران استرالیا قرار دارد. این خانه در یک خیابان که محیط صمیمی دارد قرار گرفته است، یکی از مجموعه کلبه هایی است که توسط اداره میراث حفاظت شده اند.

@val3

برای تامین نور در بلوک شمالی ساختمان، حیات مرکزی بین کلبه قدیمی و قسمت مدرن ایجاد شده است تا نور آشپزخانه، هال و غذاخوری را تامین کند. یک راه میانی بین قسمت قدیم و جدید موجود می باشد که توسط کاشی های زیبا این دو قسمت را به هم وصل کرده است و دارای ستون های بتنی است که سایه خود را بر روی مسیر انداخته اند. حیاط دوم اتاق نشیمن را به سمت جنوب می برد و اجازه می دهد تا مشتری و دختر جوانش به باغ عقب دسترسی پیدا کنند که با شادابی سبزیجات را پرورش می دهند.

@val3

قدرت مفهوم خانه در سقف کشویی دستی می باشد که بیش از 12 متر از شمال به جنوب برای پوشش هر دو حیاط حرکت می کند. یک دستگیره و بلوک و طناب و قرقره، اجازه می دهند تا تخته چوب ها، فلزها و پنل های پلی کربنات سقف به منظور تنظیم آفتاب و بارش دردو فضای بیرونی کمک کنند که یک ویژگی ارزشمند با توجه به آب و هوای ملبورن می باشد. دو مجموعه از در های دو جداره چوبی سخت در دو طرف هال کمک می کنند تا امنیت ارتباط بین داخل و بیرون ساختمان محفوظ بماند.

@val3

در باغ عقبی، به وسیله ی آبراه ها که به شکل آبشار به هم متصل شده اند، در هنگام بارش باران آب ریخته شده بر روی سقف به آبراهها منتقل می شوند و سپس به درون تانکی ریخته شده که به سیستم شستشوی بهداشتی وصل است.پنل های خورشیدی، آب گرم کن خورشیدی گازی، سطح بالایی از عایق و پایداری منطقه ای و اجرایی، همه موضوعات مجله های معماری سبز در مورد این پروژه هستند.

@val3

تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا

1397/11/2


مقالات مرتبط
تراس باغ و پاسیو باغ راه حلی برای ساکنانی که به روف گاردن دسترسی ندارند
تراس باغ و پاسیو باغ راه حلی برای ساکنانی که به روف گاردن دسترسی ندارند
1395/10/22
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا

امروز نیاز به فضای سبز در کنار توسعه شهری امری غیر قابل انکار است . توسعه و پیشرفت شهر ها روز به روز از حجم فضاهای سبز میکاهد . چه بسیار باغ ها و کوچه باغ هایی که جای خود را به آپارتمان و برج ها داده است . از طرفی با توجه به ازدیاد جمعیت و تقاضای روز افزون جهت مسکن روند توسعه ساخت و ساز و تخریب و تصرف فضاهای سبز اجتناب ناپذیر است .

بیشتر بخوانید
1395/10/22
خانه سبز
خانه سبز
1395/11/3
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا

معمار:هو خوه( Ho Khue)- محل قرار گیری: ویتنام- سال پروژه 2016 – خانه ی سبز اندازه زمین این خانه 4 متر عرض در 40 متر طول می باشد که عرض آن بسیار باریک است. عنصر کلیدی و چالش برانگیز این پروژه، نسبت طول به عرض ساختمان بود که بر روی نور طبیعی و تهویه تأثیر می گذاشت. دستیابی به راه حل موفق طراحی این ساختمان ایجاد دو قسمت مجزا با باغ های طبیعی بود که در هسته ی مرکزی ساختمان قرار داشت.

بیشتر بخوانید
1395/11/3