SELECT YOUR LANGUAGE :
44439363 - 44113271
info@piragco.com

خانه سبز

معمار:هو خوه( Ho Khue)- محل قرار گیری: ویتنام- سال پروژه 2016 – خانه ی سبز

اندازه زمین این خانه 4 متر عرض در 40 متر طول می باشد که عرض آن بسیار باریک است. عنصر کلیدی و چالش برانگیز این پروژه، نسبت طول به عرض ساختمان بود که بر روی نور طبیعی و تهویه تأثیر می گذاشت. دستیابی به راه حل موفق طراحی این ساختمان ایجاد دو قسمت مجزا با باغ های طبیعی بود که در هسته ی مرکزی ساختمان قرار داشت.

راهرو خانه سبز


پل های زیبا دو قسمت را از طریق راهرویی با چشم اندازهای درختان و آجرهای زینتی به هم متصل می کنند. این متمرکز کردن منطقه باغ باز اجازه می دهد که سرتاسر خانه نفس بکشد و تهویه صورت گیرد، به علاوه اجازه می دهد که نور طبیعی به داخل تمام اتاق ها راه یابد.

راهرو با آجر زینتی


نمای جلویی این ساختمان توسط درختان و باکس های گیاهان و توسط تصویر ذهنی مردمان گذرنده از خیابان شلوغ تجاری Dien Bien Phu نزدیک پل هوایی که اخیرا تکمیل شده، پوشیده شده است. دال های بتنی و کاشی های روستایی با درختان در حال رشد در کنار یکدیگر انباشته شده اند تا خاک و صدای خیابان را کاهش دهند. این نوع طراحی نما تصفیه ی در حال انجام و طبیعی، هوای داخل خانه را ارائه می دهد.

نمای جلویی خانه سبز


هسته ی باز مرکزی

فضای باغ سومین طبقه به اتاق خواب والدین و اتاق خانواده متصل است. مسیری که به سمت هسته ی مرکزی باغ هدایت می شود، آرام ساکت و خنک است. هوای سرد و نورهای طبیعی شرایط زندگی ایده آل را در سرتاسر خانه فراهم می آورد.

پلان مقاطع


باغ آسمان: زیبا، تفریحی، خنک

ایده و راه حل طراحی خانه ی سبز از فضای 4 طبقه با باغ آسمان که توسط درختان بلند و چمن های سرسبز پوشیده شده است شامل می شود، تمایل به قرار دادن یک فضای سبز درون خانه شهری که در منطقه ای پر سر و صدا و کوچک قرار گرفته است یکی دیگر از عوامل طراحی خانه سبز می باشد.

فضای سبز درون خانه


هم چنین می توان بر روی کل سطح بام سبزیجات و گل ها را کشت نمود که برای خانواده در طول سال منبع تغذیه و گل را فراهم می آورد. باغ بالای سقف ایجاد شده است تا تابش گرما را به داخل خانه و شدت گرمای موجود خانه را کاهش دهد. راه حل ها برای باغ بام به عنوان فاز یک از ساخت و ساز فنی شروع شد. پلان های تکمیل کننده روف گاردن بالا انتظار می رود که در نزدیکی سال دیگر تکمیل شود.

پلان بام


طراحی آجر: جریان طبیعی هوا

در مرز عقبی ساختمان جاده ای با عرض 5.5 متر وجود دارد و این قسمت ساختمان به شدت تحت تأثیر آفتاب سوزان و بادهای قوی شمال غربی می باشد. پشت دیوار از پله های عقبی با استفاده از آجرهایی با دریچه های کوچک سرتاسر دیوار ساخته شده است. این آجرها طراحی شده اند تا از ورود باران به داخل خانه جلوگیری کنند، زمانی که تهویه در هر سطح فراهم شده است. این نما همیشه خنک و خشک است و نور طبیعی را بدون ذره ای گرما از پنجره های باز و بزرگ فراهم می آورد.

طراحی نمای خانه سبز


متریال های طبیعی:جالب و زیبا

این منزل، خانه سبز است زیرا راه حل های طراحی آن پیش بینی شده است برای تهویه ی طبیعی و خنک، نور طبیعی، درختان سبز و همچنین کل خانه و سقف از گیاهان پوشیده شده است. متریال های سازگاز با محیط زیست مانند آجر نسوز، دال های بتنی، سنگ های طبیعی و گیاهان کاشت شده نمایی زیبا و جالبی ایجاد کرده اند.

خانه سبز


پل های ارتباطی

تهران - انتهای اتوبان حکیم غرب ، روبروی بازار سنگ تهران ، پلاک 67 طبقه 3

تلفن :

02144439363 - 02144439357- 02144159849 - 09123271221

فکس :

02144439363

:وب سایت www.piragco.com