SELECT YOUR LANGUAGE :
44439363 - 44113271
info@piragco.com

تراس باغ های پلکانی حیرت انگیز در ژاپن

مرکز خرید ACROS در شهر Fukuoko ژاپن واقع شده است ، این ساختمان یک مرکز بین المللی ، فرهنگی و محلی برای تبادل اطلاعات می باشد که زیر یک میلیون متر مربع فضای چند منظوره قرار گرفته است .

مرکز خرید آکراس ژاپن


معمار و طراح منظر پیشرو Emilio Ambasz آرژانتینی 100.000 متر مربع پارک در مرکز شهر را به یک ساختمان سبز با ویژگی های منحصر به فرد با 15 طبقه تراس پلکانی سبز تبدیل کرد . طرح این معمار چیره دست یک راه حل خلاقانه ، جسورانه و نوآورانه جهت ایجاد تعادلی منطقی بین نیاز عمومی به فضای سبز و سودآوری اقتصادی سازندگان ایجاد نموده است .

مالک اصلی این ساختمان شهر Fukuoko می باشد ، که پیش از ساخت ساختمان سبز کنونی ، آخرین منطقه توسعه نیافته در مرکز شهر بود . در آن زمان شهر تصمیم گرفت که ساخت این زمین را با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد . در این تعامل مقرر گردید در ازای ساخت ، سازنده تا 60 سال ساختمان و منافع حاصل از آن را در اختیار داشته باشد. از سویی معمار پروژه دغدغه تاثیر توسعه شهری در اطراف پروژه را داشت ، زیرا زمین ساختمان تنها مکان سبز باقیمانده در مرکز شهر بود . معمار کوشید در ازای زمین گرفته شده از شهر بابت ساخت پروژه، حداکثر فضای سبز ممکن را در اختیار شهروندان قرار دهد . Emilio Ambaآرژانتینی با ارائه ایده آل ترین راه حل جهت ایجاد تعادل بین منافع تجاری و مسایل زیست محیطی ، عنوان معمار پروژه را کسب کند .

برخی از ویژگی های طرح ارائه شده توسط Ambasz :

1- 2 برابر نمودن فضای سبز نسبت به حالت قبلی .

2- تاکید بر ادامه دادن کاشت گل و گیاه و تداوم فضای سبزی جذاب

3- ارائه تصویری نمادین از یک کوه سبز در مرکز شهر در ازای یک پارک مسطح .

4- ایجاد نمادی متفاوت برای شهر .

این طرح باغ بام های پلکانی را ارائه می نمود که مورد قبول سازندگان قرار گرفت .

مقطع پلان


یکی از تصمیم گیرندگان اصلی در راستای تشویق و تایید طرح میگوید : مرتبط ساختن ساختمان با کوه ، در کنار زیبایی های سبز طبیعت به عنوان تم اصلی و ترکیبی از گیاهانی که تغییر 4 فصل را نشان می دهند ، از دلایل اصلی من جهت انتخاب این طرح بود .

ضلع شمالی ساختمان یک نمای ممتاز شهری با یک سردرب رسمی ، متناسب با یک ساختمان در بهترین نقطه شهر را ارائه میدهد. درضلع جنوب تالاری تا پارک امتداد می یابد و تراس باغ هایی که در کل ارتفاع ساختمان کشیده شده اند و در بالای ساختمان به اوج شکوه خود با یک منظره بی نظیر نفس گیر از بندر شهر می رسد . همچنین در هر تراس باغ فضایی برای مدیتیشن ، آرامش و فرار از فضای شلوغ شهر می باشد .

تصویری از نمای مرکز خرید آکراس


در زیر این 15 طبقه تراس بیش از 1.000.000 میلیون متر مکعب فضای چند منظوره شامل یک تالار نمایش ، موزه، سالن تئاتر ، سالن کنفرانس ، دفاتر کار دولتی و خصوصی در کنار یک پارکینگ طبقاتی زیرزمینی و محوطه خرید قراردارد .

در طول لبه پارک ساختمان رو به بالا میرود .

مقطع پلان


در ابتدا 76 گونه گیاهی مختلف در این تراس باغ های ساختمان و کلا تعداد 37.000 گل و گیاه و درخت و درختچه کاشته شد . جابجایی بذر توسط پرندگان ، باعث ازدیاد گونه ای گیاهی به 120 نوع شده است و اکنون تعداد 50.000 گل و گیاهان و درخت و درختچه در این تراس باغ ها موجود می باشد . در هر طبقه از باغ تراس ها حوضچه هایی جهت تلطیف هوا و زیبایی بیشتر وجو دارد که از اتصال این حوضچه ها آبشاری زیبا تشکیل می گردد صدای آب آبشار سر و صدای شهر را به حداقل می رساند .

باغ های پلکانی مرکز خرید آکراس


پل های ارتباطی

تهران - انتهای اتوبان حکیم غرب ، روبروی بازار سنگ تهران ، پلاک 67 طبقه 3

تلفن :

02144439363 - 02144439357- 02144159849 - 09123271221

فکس :

02144439363

:وب سایت www.piragco.com