مقاله ها
@title
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی پیراژ پویا
1395/9/14

سقف متحرک

پروفیل های آلومینیوم به کار رفته در سازه سقف متحرک از آلومینیوم 6063 (بالاترین درجه مورد استفاده) اکسترود شده و با رنگ پودری حرارتی پوشش داده شده اند تا با پوششی فوق العاده کارایی بالایی برای سازه متحرک ایجاد نمایند.

تمامی پیج و مهره و چرخ دنده های سقف متحرک جهت اطمینان از افزایش طول عمر کارکرد از جنس استیل ضد زنگ می باشد.

پروفیل های تیر با آب راه منحصر به فرد و کانال های کناری طراحی شده اند تا ضمن اطمینان از هدایت صحیح آب و آب بند بودن کامل سقف اتوماتیک ، بیش ترین کارایی را برای هر سیستم تامین کنند.

عرض سازه با توجه به محل نصب به صورت سفارشی تا اندازه 12 متر یک تکه قابل ارائه می باشد.

سیستم سقف متحرک پیراژپویا می تواند در یک واحد ، سطحی معادل 168 مترمربع را پوشش دهد و همچنین می توان در صورت لزوم از چند سیستم در کنار هم استفاده نمود و مقطع انحصاری آن در هنگام قرار گرفتن واحدها در کنار هم ، تضمین کننده ی آب بند بودن کامل سازه در کنار هم می باشد.

این سیستم متحرک مجهز به گاتر (آب راه) یکپارچه به همراه زه کش داخلی جهت تحمل حتی سنگین ترین باران ها می باشد.

آبراه سقف متحرک

سیستم محرک سقف های متحرک به وسیله غلطک هایی شامل 8 چرخ به حرکت در می آید که هر غلطک قابلیت تحمل بار 600 کیلوگرم و دارای یک سیستم محافظ سه لایه می باشد که به وسیله ی اتصال به تسمه تایم تقویت شده با سیم بکسل ، حرکت می کند و باعث شده است این سیستم تحمل فشار کششی بالای 966 کیلوگرم را داشته باشد.

کششی که به غشاء پارچه ای اعمال می گردد به سیستم اجازه و امکان 10 الی 15 درجه شیب را می دهد تا مطمئن باشیم تمامی آب ها از سیستم آب راه داخلی تخلیه می گردد.

غشاء پارچه ای ، محصول بهترین تولید کنندگان اروپایی است که کاملا ضد آب و مقاوم در برابر آتش می باشد.تنوع رنگ در دو مدل شفاف و غیر شفاف که حداکثر ثبات و مقاومت در برابر رطوبت ، دما و گرد و خاک را دارا می باشد،چروک و متورم نمی شود و پوشش اکرولیک آن اجازه تمیز نمودن پارچه در طی سالهای متمادی را می دهد و در زمانی که از سقف جمع شونده استفاده نمی گردد غشاء پارچه ، زیر پوشش آلومینیومی سیستم جمع می گردد ،که همین امر باعث پاکیزه ماندن و حفاظت آن در مقابل اجسام خارجی می گردد.

خواص پوشش پارچه ای

• کاهش بیشتر سر و صدای محیط بیرونی

• محافظت دمایی از محیط داخلی

• مقاوم در برابر اشعه UV خورشید

• آتش گریز

• گرد و خاک گریز

پارچه سقف متحرک

مدرک معتبر پارچه سقف متحرک

برای اطمینان و تضمین از حداکثر میزان محافظت ، بر روی تمامی اجزای سیستم متمرکز شده ایم.به همین دلیل لبه ی نرم کناری در تمامی مدل ها ، جهت حفاظت در برابر طوفان ، به صورت کاملا استاندارد در نظر گرفته شده است.این محافظ ، نهایت ایمنی و آب بندی را در مقابل باران ، گرد و خاک و ورود هر گونه عامل مزاحم خارجی برای شما به ارمغان می آورد.این سیستم انحصاری محصول ما می باشد.این لبه از جنس لاستیک قابل ارتجاع و فوق نرم تولید شده تا به ما این اطمینان را بدهد که در برابر تمامی عوامل محیطی محافظت می شویم.

این توجه به جزئیات چیزی است که ما را از سایر رقبا متمایز می نماید و ما را طلایه دار بازار ایران گردانیده است.

سرعت باد

این سیستم توانایی مقاومت در برابر باد کلاس 11 ( 117 کیلومتر بر ساعت) مقیاس بوفورت * را دارد و برای مقاومت در بدترین شرایط آب و هوایی ، باران شدید ، گرد و خاک ، تگرگ و آفتاب شدید طراحی شده است.

برخی از تائیدیه های پارچه ها بدون طبقه بندی می باشد ، آن دسته از پارچه هایی که مراحل تست را پشت سر گذارنده اند در سه کلاس 1 و 2 و 3 طبقه بندی گردیده اند.برخی از تامین کنندگان به شما می گویند که آنها بهترین کیفیت (کلاس 3) را ارائه می کنند ، اما این لزوما" بدین معنا نیست که محصول آنها بر طبق استاندارد صنعتی اروپا EN 13561آزمایش گردیده باشد.در حقیقت Wind Force 3 می باشد (درجه 6 مقیاس بوفورت)،(شاخه های بزرگ شروع به حرکت می کنند،صدای زوزه باد در سیم های برق بالای سر شنیده می شود،این تمام چیزی است که برای شما گارانتی می کنند). اما محصولات ما بر اساس استاندارد EN 13561 دارای رتبه +++3 می باشد (کلاس 11) و بر طبق جدول زیر در تونل های باد آزمایش شده اند.

سرعت باد

تست فشار لرزشی (نوسانی) و نقطه ای برای اطمینان از اینکه هر قطعه استحکام لازم را دارا می باشد.

تست فشار لرزشی

بار برف

ممکن نیست که بتوان یک بار برف عمومی تضمین شده تهیه کنیم.برف حتی در یک محل خاص دارای چگالی و تناوب متفاوتی در بارش می باشد.زمانی که بارش برف اتفاق می افتد در ابتدا سقف می تواند خودش گرم شود یعنی دمای سازه را تا حد ممکن با وسایل گرمایشی بالا ببریم تا باعث ذوب شدن برف شود.

در مواردی که گزارش گردیده است مشاهده کردیم که یک سیستم دچار یخ زدگی موتور شده بود که به گفته مالک 50 سانتیمتر برف روی سقف نشسته بود.در موردی دیگر برف از روی سطحی دیگر بر روی سقف ریخته که باعث بروز مشکل تثبیت شدن چرخش شده ولی مکانیزم به عملکرد خود ادامه داده بود که این مشکل باعث اختلال در مکانیزم سیستم می شود.

به غیر از این دو مورد گزارشی در مورد خرابی در عملکرد یا ریزش سقف گزارش نشده است.این نوع مکانیزم ها در مناطق اسکاندیناوی و کمپ های اسکان در کوه های آلپ هم مورد استفاده قرار گرفته و نصب شده اند.

این سقف ها از موتور های هوشمند بهره می برند که مجهز به سیستم کنترل میزان کشش غشاء پارچه می باشد تا هم باعث جلوگیری از اختلال در عملکرد سیستم و هم باعث ایجاد حداکثر استحکام کششی سقف شود.

بار برف بر روی سقف متحرک

سنسور ها (باران و برف)

سنسور باران اولین قطرات باران را حس کرده و به صورت اتوماتیک سقف را می بندد که برای زمان هایی که از محل دور هستید و یا متوجه شروع بارش نمی شوید بسیار کاربردی می باشد.در حالت بارش برف ، سنسور برف بصورت اتوماتیک سقف را باز می کند.

ریموت کنترل

ریموت کنترلر های هوشمند ما مطابق با هر دستگاه و یا عملگر ها ، فرمان های مورد نیاز از 1 تا 16 کانال (دستور) مانند : باز و بست سقف ها ، پرده های برقی ، هیترهای گرمایشی ، سیستم نورپردازی و ... را تنها با یک عدد ریموت اجرا می کند.

ریموت کنترل های سقف متحرک

گرمایش

هیترهای آلومینیومی UFO با ابعاد بسیار مناسب و راندمان بالا برای گرم کردن محیط های داخلی تا 26 متر مربع و محیط های خارجی تا 20 متر مربع و همچنین قابلیت کنترل به وسیله ریموت از راه دور و امکان نصب افقی ، عمودی و زاویه دار ، راه حل بسیار مناسبی برای گرم کردن محیط می باشد.

ریموت کنترل های سقف متحرک

نوپردازی

امکان نورپردازی و روشنایی عمومی با استفاده از LED های نقطه ای ( 1-3 watt) و خطی ( watt 12)

نورپردازی

تیم فنی و مهندسی پیراژ پویا

1395/9/14


مقالات مرتبط
شید پرده
شید پرده
1395/8/26
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی شرکت پیراژ پویا

مشخصات فنی شید

بیشتر بخوانید
1395/8/26
مشخصات فنی سایبان برقی
مشخصات فنی سایبان برقی
1395/8/26
نام نویسنده:تیم فنی و مهندسی پیراژ پویا

سایبان اتوماتیک محصولی پرکاربرد می باشد.

بیشتر بخوانید
1395/8/26