مقاله ها
@title
نام نویسنده:مهندس محمد منصوری
1395/8/25

سقف جمع شونده یک نوع سقف اتوماتیک است که قابلیت باز و بسته شدن دارد و در منازل و خانه های مدرن استفاده می شود. 

با توجه به اینکه در مقالات گذشته به طور مفصل در مورد اجزاء تشکیل دهنده سقف برقی صحبت شده در این بخش بیشتر مد نظر مزایا و معایب و همین طور قیمت سقف جمع شونده متحرک می باشد.

سقف جمع شونده که محصولی کاملا جدید و به روزی محسوب می شوند برای کاربری های مختلفی استفاده می شوند.

سقف های جمع شونده به سبب سبکی سازه و  دوام پارچه و نوع سیستم حرکتی ،محصولی با صرفه اقتصادی و از لحاظ معماری مناسب برای تمامی فضاهای باز اعم از تجاری و مسکونی می باشند.

پارچه پی وی سی سقف جمع شونده

در ایران به واسطه ی تنوع آب و هوایی باید برای هر منطقه از متریال خاص مقاوم منطبق با شرایط همان منطقه استفاده کرد.

پارچه های پی وی سی استفاده شده در سقف جمع شونده با توجه به تکنولوژی ساخت آنها در دماهای مختلف (از 30- تا 70+ درجه سانتیگراد) دوام دارند. و برای هر منطقه آب و هوایی از بارانی و مرطوب(شمال کشور) تا گرم و شرجی(جنوب کشور) مناسب می باشند.

پارچه پی وی سی سقف جمع شونده

سقف متحرک جمع شونده آلومینیومی

سازه ی آلومینیومی و استراکچر سقف متحرک جمع شونده هم به دلیل خواص آلومینیوم که کاملا با آن آشنا هستید به واسطه آنادایز شدن و پاشیدن رنگ پودری الکترو استاتیک بر روی آن دوامی چند برابر پیدا کرده است.

برخی از فضاهای پر کاربرد سقف متحرک برقی برای پوشش فضای باز رستوران ها، کافی شاپ ها، هتل ها و استخر می باشد.با توجه به اینکه امروزه استفاده از تمام فضاهای موجود، بلا استفاده و بدون کاربری برای تمام کسب و کارها (به علت بحث هزینه ها، فروش و محدودیت فضا) امری بدیهی به نظر می رسد. سقف جمع شونده با دارا بودن سیستم هدایت آب پیشرفته، نورپردازی فوق العاده ،باز و بسته شدن سریع و همینطور زیبا و مدرن بودن، بهترین گزینه و پیشنهاد برای اینگونه فضاها می باشد.

نکته ایی که باید در اینجا به آن اشاره کرد بحث هدایت آب روی سقف جمع شونده می باشد که بخاطر داشتن شیب در اجرای سقف متحرک و همینطور خاصیت پارچه آب به سمت جلوی سازه که آبراه در آن تعبیه شده ،جریان پیدا کرده و به صورت کاملا مخفی از داخل ستون ها به سمت پایین و کف شور هدایت می شود.

سقف های متحرک جمع شونده با قابلیت داشتن نورپردازی از سقف بی نیاز از هرگونه نورپردازی می باشند.

سقف جمع شونده با قابلیت اضافه کردن شیشه های متحرک می تواند به عنوان یک سازه کاملا آب بند و هوابند استفاده شود.

شیشه متحرک

مهندس محمد منصوری

1395/8/25


مقالات مرتبط
سقف متحرک شیشه ای
سقف متحرک شیشه ای
1395/8/25
نام نویسنده:مهندس حق وردی

سقف متحرک شیشه ای برای فضاهای کوچک برای اضافه کردن فضای پاسیو و یا قسمتی از حیاط ویلایی شان به آشپزخانه و یا نشیمن شان می باشد. که بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکایی با توجه به فرهنگ شان به دلیل دید کامل شیشه کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید
1395/8/25
با نصب سقف متحرک فضای باز خود را مدرن کنید
با نصب سقف متحرک فضای باز خود را مدرن کنید
1398/3/1
نام نویسنده:مترجم شرکت پیراژپویا

این سازه معمولا به عنوان یک فضای دلپذیر برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرد و به همراه سقف و دیواره های شیشه ای اتوماتیک و متحرک خود ضمن همخوانی با معماری ساختمان شما به زیبایی هر چه تمام تر در محیط بیرون جلوه گری می نماید.

بیشتر بخوانید
1398/3/1